LISTWA PODOKIENNA 34 BLACK

Listwa podokienna Nyxon Black jest uniwersalnym produktem znajdującym zastosowanie w stolarce otworowej. Do jej cech należą m. in.:

  • Usprawnia proces montażu okna, szczególnie w jego precyzyjnym osadzeniu
  • Szczelnie izoluje, przy czym poprawia parametry cieplne w obszarze połączenia okna z murem
  • Możliwość dopasowania pod każdy profil okienny
  • Odporność na wilgoć
  • Bardzo dobre właściwości mechaniczne
  • Szeroka gama dostępnych szerokości
  • Minimalizuje mostki termiczne powstałe na styku okna z murem

  • Umożliwia szybki i precyzyjny montaż parapetów

W porównaniu do występujących na rynku listew podokiennych z PVC, listwy Nyxon Black charakteryzują się znacznie lepszymi parametrami cieplnymi. Właściwości mechaniczne są na tyle dobre, aby służyły jako element konstrukcyjny, przenoszący ciężar stolarki okiennej.

Listwa frezowana pod profil ramy, długość belki 1300 mm

DANE TECHNICZNE

Listwa podokienna Nyxon Black jest w pełni dopasowana do profili okiennych. Posiadamy wzory dopasowane do wszystkich producentów okien PVC, aluminiowych i drewnianych. Produkujemy listwy pod konkretne projekty producentów stolarki. Każda listwa na powierzchni górnej (części na której osadzamy okno) posiada rowek, który pozwala na doszczelnienie połączenia listwy z oknem. Do tego celu zalecamy wykorzystanie taśmy rozprężnej (PENOSIL Expanding Tape) dobranej odpowiednio do szczeliny między listwą a profilem okiennym. W przypadku bardzo małej szczeliny (rzędu 1-2mm) zalecamy zastosowanie klejo-uszczelniacza (Nyxon Special Glue). Produkt ten można stosować także do łączenia ze sobą kolejnych odcinków listew oraz do przyklejania listew do muru.

Czy wiesz że?

Aby ograniczyć straty ciepła nie wystarczy samo okno. Podstawową kwestią jest sposób montażu. Producenci okien wyposażają swoje produkty w listwy podokienne. Elementy te wykonane są z tworzywa sztucznego o dobrych właściwościach mechanicznych, jednak parametry cieplne pozostawiają wiele do życzenia. Zastąpienie standardowej listwy podokiennej PVC przedstawionym wyżej produktem Nyxon zapewnia poprawę właściwości cieplnych połączenia okna z murem. Okno energooszczędne „uzbrojone” w listwę podokienną Nyxon daje nam dodatkową poprawę izolacyjności przy niewielkim koszcie.